Betting Management - samo za najbolje
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moji tipovi - Goce

Go down

Moji tipovi - Goce Empty Moji tipovi - Goce

Postaj  Goce sri kol 18, 2010 2:32 am

Champions League qualifiers 2010/2011

Basel (-1) - Serif Tiraspol 1 @ 1.95

Ne veruvam deka Basel ke ja prokocka ovaa sansa da vleze vo Liga na sampioni. Po ubedlivite pobedi nad Debrecin (3:1 doma i pobeda vo gosti 0:2)
vo prethodnata runda sega go docekuva Sherif od Moldavija koj spored mene go nema toj kvalitet kako Debrecin, a isto taka vo dvete prethodni kola se protna niz "igleni usi", prvo so Dinamo (Z) na penali, a pred toa so Dinamo od Tirana kade vo prvata utakmica pobedi Serif so 3-1 no vo gosti izgubi so 1-0. Se na se ocekuvam ubedliva pobeda na Basel koj ovaa godina ima dobra ekipa so igraci kako Streller, Frei (dvajca izvonredni napagaci), Varela, Chipperfield i dr.
Goce
Goce

Broj postova : 53
Reputation : 1
Join date : 18.08.2010
Age : 52
Lokacija : Skopje

[Vrh] Go down

Moji tipovi - Goce Empty Re: Moji tipovi - Goce

Postaj  Goce sri kol 18, 2010 10:06 pm

Goce je napisao/la:Champions League qualifiers 2010/2011

Basel (-1) - Serif Tiraspol 1 @ 1.95

Ne veruvam deka Basel ke ja prokocka ovaa sansa da vleze vo Liga na sampioni. Po ubedlivite pobedi nad Debrecin (3:1 doma i pobeda vo gosti 0:2)
vo prethodnata runda sega go docekuva Sherif od Moldavija koj spored mene go nema toj kvalitet kako Debrecin, a isto taka vo dvete prethodni kola se protna niz "igleni usi", prvo so Dinamo (Z) na penali, a pred toa so Dinamo od Tirana kade vo prvata utakmica pobedi Serif so 3-1 no vo gosti izgubi so 1-0. Se na se ocekuvam ubedliva pobeda na Basel koj ovaa godina ima dobra ekipa so igraci kako Streller, Frei (dvajca izvonredni napagaci), Varela, Chipperfield i dr.

crveni
Goce
Goce

Broj postova : 53
Reputation : 1
Join date : 18.08.2010
Age : 52
Lokacija : Skopje

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.